Aquafilter FCCST20BB FCCST Water Softening Cartridge Big Blue BB Jumbo 20" (3)
FRESHCART BASICS
R8,702,94 R14,504,90
Save 40% (R5,801,96)
  • Order within 23 hours and 35 minutes to get between May 22 - May 28
  • Tracked Shipping on All Orders
  • 14-Day Returns
  • Secure Payments
  • 24/7 Customer Support
Buying Bulk?
Description
Aquafilter FCCST20BB 20" Big Blue Jumbo Softening Cartridge (20" x 4.5")
Specification: Media: FDA approved ion exchange resin Filter life: 3 6 months (depending on feed water quality) Operating pressure: 6 bar (90 psi) Minimum temperature: 2C Maximum temperature: 40C &n
Shipping and Returns
FreshCart Basics.
Aquafilter FCCST20BB FCCST Water Softening Cartridge Big ...
R8,702,94 R14,504,90
Save 40.0% (R5,801,96)